AnaSayfa / Lifestyle / CLA Etkisi Gerçek mi ?

CLA Etkisi Gerçek mi ?

CLA Nedir ? (Conjugated Linoleic Acid)

CLA temel olarak linoleic Acid’in değişime uğramış halidir. İnsan vücudu için çok önemli olan bu acidler Omega-6 Yağ acidleri sınıfına dahil edilmektedir.

 

Vücudumuz tarafından üretilmeyen, bu yağ acidini alabileceğimiz besinlerde, maalesef sınırlı sayıda. Sadece otla beslenen hayvanların etinden, sütünden ve yağından elde edilen CLA bu anlamda yararlarının yanında besin olarak da  elde etmesi de bir hayli güç bir madde olarak karşımıza çıkıyor.

 

CLA hakkında son 25 yıldır yürütülen çalışmaların meyveleri günümüzde ancak yenilebilir konuma gelmiş ve Cla’nın insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunan bir besin takviyesi olduğu kanıtlanmıştır.

CLA

Cla’nın Faydaları 

Metabolizma hızını arttırması

Vücudunuzda ki yağların daha fazla kullanılması ve daha zor depolanması için çalışan Cla Vücudunuzda ki yağ oranının azalmasına kesinlikle katkı sağlayacaktır.

Kas kütlenizi koruyarak kilo vermenize yardımcı olur.

Kanda ki Trigliserit seviyesini dengelemeye katkıda bulunur.

Kötü Kolesterol (LDL)’yi azaltır.  İyi Kolesterol (HDL)’yi yükseltir.

Güçlü bir Antioksidandır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Bazı kanserlerin önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. ( prostat, cilt, mide, göğüs ve kalın bağırsak)

 

Conjugated Linoleic Acid

 

Cla nasıl Kullanılır ?

Günlük olarak kullanılması gereken Cla miktarı yeni araştırmalarla birlikte ortaya çıkmış durumdadır. Bir insanın günde 3 gram Cla alması ortaya çıkacak olumlu etkileri için kesinlikle yeterli olacaktır.

Cla ile birlikte kullanıldığında olumlu etkileri arttıran etken maddelerin başında ise Yeşil çay ve Kafein gelmektedir. Bu ikili ile birlikte kullanıldığında Cla Yağ yakımı açısından 2 kat daha etkili hale gelmektedir.

Cla’nın yemeklerle birlikte alınması. Yağ yakıcı ve yağ depolamayı engelleyici etkilerinin en üst seviyede ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

 

Cla’nın Yan Etkileri  

Cla etken maddesi üzerinde yapılan deney ve çalışmalarda bugüne kadar Cla’nın belirgin bir yan etkisine rastlanmamıştır. Benim okuduğum yayınlarda ki en büyük yan etki kullanımın ardından çok nadir olarak gerçekleşen “gastrointestinal” etkiler olarak belirtilmişti.

 

Tüm bu araştırmaların sonucunda Spora gittiğim günlerde 2 adet gitmediğim günlerde beslenmem ile desteklemek koşuluyla 1 adet Gnc Thermo Cla kullanmaya karar verdim. En kısa süre içerisinde gerçekten etkilerinin ne seviyede olduğunu sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın

 

 

Hakkında Ersal Berk

Herkese merhaba, TeknoLifeStyle ile blog dünyasında sizlere Teknoloji, şehir yaşamı ve spor alanlarında hem kendi düşüncelerimi hem de son trendleri paylaşıyor olacağım. Teknoloji bölümünde cep telefonu, bilgisayar, oyun konsolları ve teknolojiye ait birçok alanda ürün deneyimlerim, karşılaştırmalı sunumlarım TeknoLİfeStyle da olacak. Şehir yaşamı bölümünde yeme içme ve eğlence mekanları konusunda oldukça iddialıyım. Meraklılarının bu bölümü takip etmesini öneririm. Son olarak spor yapmak konusunda çok bilen az uygulayan biri olarak bu bölümün size bilgi vermesi bana da gaz vermesi için önemi çok ayrı. Yeni yazılardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımı takibe alabilirsiniz. TeknoLifeStyle İle Blog Dünyasına Merhaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir